ASOSIY MAQSAD – FUQAROLAR MOLK-MULKINI ISHONCHLI QOʻRIQLOVINI TAʼMINLASH
Qoraqalpogʻiston Respublikasi "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari tomonidan Nukus shahridagi Taslaq hamda Samanbay MFYlari hududida istiqomat qiluvchi fuqarolar orasida IIO va mahalla faollari bilan birgalikda «Xavfsiz shahar» va «Xavfsiz hudud» tamoyili asosida profilaktik targʻibot tadbirlari oʻtkazildi.
Jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, jismoniy va yuridik shaxslarning mol-mulklarini ishonchli qoʻriqlash, fuqarolarning daxlsizligini taʼminlash maqsadida tashkil etilgan mazkur tadbir davomida obyekt va xonadonlarga oʻrnatiladigan qoʻriqlov hamda yongʻindan ogohlantiruvchi signalizatsiya vositalari haqida toʻliq maʼlumotlar berilib, ishlash tizimi koʻrsatib berildi.
Targʻibotlar yakunida ishonchli "Qoʻriqlash" xizmatidan foydalanish istagini bildirgan fuqarolardan tegishli hujjatlar rasmiylashtirib, qoʻriqlovga olish choralari koʻrildi.

THE MAIN GOAL IS TO ENSURE RELIABLE PROTECTION OF CITIZENSʼ PROPERTY
Employees of the Directorate of "Protection" of the Republic of Karakalpakstan, together with responsible police officers and mahalla activists, organized preventive and awareness-raising activities based on the principles of "Safe City" and "Safe Mahalla" among citizens of the Taslak and Samanbai mahallas of Nukus city.
During the events organized in order to prevent crimes and offenses, ensure reliable protection of the property of individuals and legal entities, as well as the peace of mind of citizens, full information was provided and the operation of security and fire alarm devices installed at facilities and in homes was demonstrated.
At the end of the events, applications from citizens who expressed a desire to use the services of the Protection service were accepted.