Maktab qorovullari ishtirokida oʻquv-seminar tashkil etildi
Mamlakatimizda taʼlim muassasalarining xavfsizligini taʼminlash – muhim vazifa hisoblanadi. Aynan shu yoʻnalishdagi ishlarining samaradorligini oshirish maqsadida kuni kecha Milliy gvardiya Toshkent viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi masʼul xodimlari tomonidan Yangiyoʻl tumanida joylashgan maktablar qorovullari ishtirokida oʻquv-seminar tashkil etildi.
Oʻtkazilgan oʻquv-seminarda soʻzga chiqqanlar tomonidan taʼlim muassasalarining xavfsizligini taʼminlash, hamkorlik qilish hamda idoraviy qorovullik boʻlinmalari ishchilari lavozimlariga nomzodlarga qoʻyiladigan talablarning tartibi haqida aytib oʻtildi. Bundan tashqari taʼlim muassasalarida psixologik muhitni yanada yaxshilash, oʻquvchilar oʻrtasida huquqbuzarliklarni profilaktika qilish, qonun buzilishlarga qarshi immunitetni shakllantirish boʻyicha tushuntirish ishlari olib borildi.
Tadbir yakunida esa yigʻilganlarga "Qoʻriqlash" xizmati vazifalari va afzalliklari, mazkur xizmat turidan foydalanish tartibi toʻgʻrisida maʼlumotlar berib oʻtildi. Shuningdek, mavjud taʼriflar haqida batafsil tushuntirish ishlari olib borildi.

A seminar with the participation of those serving on the basis of a new system of school staff
Ensuring the safety of educational institutions in our country is one of the important tasks. In order to increase the efficiency of work in this direction, the responsible employees of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Tashkent region recently organized a seminar with the participation of those serving on the basis of a new system of school staff located in Yangiyul district.
The speakers at the event spoke about the procedure for ensuring the safety of educational institutions and interaction with them, the requirements for candidates for positions of employees of departmental security units, as well as work to further improve the psychological environment in educational institutions, maintain law and order and prevent violations of the rule of law by students, etc.
At the end of the event, the participants were informed about the tasks and advantages of the Security service, types and tariffs of security services.