Umumiy va yakka suhbat uchrashuvi tashkil etildi
Milliy gvardiya harbiy xizmatchilari va "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari hamda ularning oila aʼzolarini ijtimoiy jihatdan qoʻllab-quvvatlash, mavjud muammolarini oʻrganish maqsadida umumiy va yakka suhbat uchrashuvi tashkil etildi.
Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi masʼullari tomonidan tashkil etilgan tadbirlarda, dastlab, oilaviy munosabatlar, farzand tarbiyasiga eʼtibor qaratish, shukronalik hissi bilan yashash, yoshlarda vatanparvarlik tuygʻusini oshirish kabi dolzarb masalalar yuzasidan soʻz yuritilib, fikr-mulohazalar bildirildi. Shundan soʻng, ishtirokchilar bilan ochiq muloqot qilinib, ularning mavjud muammolari, takliflari tinglandi. Koʻtarilgan ayrim masalalar joyida ijobiy hal etilgan boʻlsa, ayrim muddat talab etiladigan murojaatlar tegishliligi boʻyicha masʼullar tomonidan nazoratga olindi.
Shuningdek, ushbu tadbirda ishtirok etgan mutaxassislar tomonidan oilaviy muammolar va stress holatlari boʻyicha maslahatlar berildi. Uchrashuv davomida, harbiy xizmatchilar, xodimlar va ularning oilalari oʻzlarini qiziqtirgan savollarni berish imkoniyatiga ega boʻlishdi.
Bundan tashqari, ularning sogʻligini tekshirish maqsadida boshqarma tomonidan birlamchi tibbiy koʻrik oʻtkazildi. Koʻrik natijalariga muvofiq, tegishli tartibda tibbiy yoʻllanmalar berildi, bu esa xodimlar va ularning oila aʼzolarining sogʻligʻini yaxshilashga yordam beradi.

Организованы встречи с целью социальной поддержки и решения проблем
Организованы встречи с целью социальной поддержки и решения проблем военнослужащих Национальной гвардии и сотрудников Управления «Охраны», а также их семей.
На мероприятии, организованном должностными Национальной гвардии Республики Узбекистан, были обсуждены такие актуальные вопросы, как сохранение семейных отношений, уделение должного внимания воспитанию детей, жизнь с чувством благородности, повышение чувств патриотизма у молодежи. После этого состоялся открытый диалог, в ходе которого были выслушаны проблемы и предложения участников. Некоторые из поднятых вопросов положительно решены на месте, а обращения, требующие определенного периода времени для решения, переданы для исполнения соответствующими должностными лицами.
Затем специалисты дали советы по семейным проблемам и стрессовым ситуациям. В ходе встречи военнослужащие, сотрудники и их семьи получили развернутые ответы на интересующие вопросы.
Кроме того, было проведено медицинское обследование с целью проверки их здоровья. По результатам обследования выданы соответствующие медицинские направления, которые помогут улучшить здоровье сотрудников и членов их семей.