Yoshlar uchun “Ochiq eshiklar kuni” — vatanparvarlik va fidoyilik maktabi
Namangan viloyati Ichki ishlar boshqarmasi sohaviy xizmatlari hamda Qoʻriqlash xizmati xodimlari tashabbusi bilan yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, ularning nazariy bilim va amaliy koʻnikmalarini oshirish, shuningdek, dunyoqarashini yanada kengaytirish maqsadida “Ochiq eshiklar kuni” tadbiri tashkil etildi.
Mazkur tadbirda taʼlim muassasalari, umum taʼlim maktab oʻquvchilari va yoshlar faol ishtirok etdilar. Tadbir davomida ishtirokchilar Ichki ishlar organlarining kundalik faoliyati, xizmat yoʻnalishlari, jamoat xavfsizligini taʼminlash borasida olib borilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishdilar.
Shuningdek, yoshlarga xizmat jarayonida qoʻllaniladigan maxsus vositalar, texnik jihozlar va xizmat avtomobillari namoyish etildi. Ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan vatanga sadoqat, kasbga muhabbat, fidoyilik va masʼuliyat kabi yuksak fazilatlar haqida atroflicha tushunchalar berildi.
Tadbirning amaliy qismida yoshlar uchun turli koʻrgazmali chiqishlar, maʼnaviy-maʼrifiy suhbatlar hamda savol-javoblar tashkil etildi. Bu esa ishtirokchilarda Ona-Vatanga boʻlgan muhabbat tuygʻusini yanada mustahkamlash, kelajakda yurt ravnaqi yoʻlida xizmat qilishga boʻlgan qiziqishni oshirishga xizmat qildi.

"Open Day" for youth: a school of patriotism and dedication
An "Open Day" was held at the initiative of employees of the branch services of Department of Internal Affairs and the Protection Service of the Namangan region. The event was aimed at educating young people in the spirit of patriotism, broadening their horizons, as well as improving theoretical knowledge and practical skills.
Secondary school students and youth representatives actively participated in the event. During the meeting, the guests were able to get acquainted in detail with the daily activities of the internal affairs bodies, learn about the key areas of the service and get an idea of the work to ensure public safety.
A significant part of the program was the demonstration of special equipment. The young people were presented with technical equipment and official vehicles that are used in the daily work of employees.
Law enforcement officers conducted meaningful conversations, during which they revealed the essence of the most important professional and civic qualities. Special attention was paid to such values as dedication to the Motherland, love of the profession, dedication and responsibility.
The practical part of the event included demonstrations, spiritual and educational talks and live dialogues in the format of questions and answers. All this helped to strengthen the participantsʼ feelings of love for the Motherland and aroused in them a sincere interest in future service for the benefit of the country.