"Obod va xavfsiz mahalla" tamoyili asosida targʻibot tadbirlari boʻlib oʻtmoqda
Fargʻona viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi va uning hududiy boʻlimlari xodimlari tomonidan IIB bilan hamkorlikda joylarda aholi va tadbirkorlik subyektlari uchun "Obod va xavfsiz mahalla" tamoyili asosida targʻibot tadbirlari boʻlib oʻtdi.
Hududlarda jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, jismoniy va yuridik shaxslarning mol-mulklarini ishonchli qoʻriqlashni taʼminlashda zamonaviy qoʻriqlash signalizatsiya uskunalaridan foydalanishni targʻib qilish maqsadida oʻtkazilgan profilaktik ishlar davomida fuqarolarga Qoʻriqlash xizmati afzalliklaridan foydalanish, sohaga kiritilayotgan oʻzgartirishlar va yaratilayotgan qulayliklar borasida tushunchalar berildi.
Bu kabi tadbirlar Qashqadaryo viloyatida ham oʻtkazildi. Jumladan, kuni kecha Qarshi shahri "Oydin" MFY aholi vakillariga Qashqadaryo viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi xodimlari bilan birgalikda Qoʻriqlash xizmati afzalliklari, huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligi haqida tushuntirish targʻibot ishlari olib borildi.
Oʻz obyekti yoki xonadonini Qoʻriqlash xizmatiga topshirmoqchi boʻlgan fuqarolar oshlik toʻlovlar miqdori, texnik vositalarga xizmat koʻrsatish tartiblari haqida ham batafsil maʼlumotlar berildi. Yakunda oʻz savdo doʻkonlarini qoʻriqqa topshirish istagini bildirgan tadbirkorlar belgilangan tartibda arizalar qabul qilindi. Bu kabi tadbirlar respublikamizning barcha hududlarida oʻtkazilmoqda.

Events are held based on the principle of a "Well-maintained and safe mahalla"
Employees of the Directorate of Protection of Ferghana region and its territorial divisions, together with the Department of Internal Affairs, organized local awareness-raising events based on the principle of a "Well-maintained and safe mahalla" for the population and business entities.
During the preventive work carried out to promote the use of modern protection and alarm equipment to prevent crime and delinquency in the regions, to ensure reliable protection of the property of individuals and legal entities, citizens were given explanations about the advantages of the Protection Service, changes made to the sphere, and the created amenities.
Similar events were held in Kashkadarya region. In particular, the staff of the regional Directorate of Protection recently organized events in the Oydin mahalla in Karshi city, dedicated to informing citizens about the advantages of the Protection Service and the effectiveness of the early warning system of offenses.
In addition, detailed information was provided on the amount of monthly tariffs and the maintenance procedure for security equipment. Citizens wishing to transfer their homes or facilities to protection were able to submit applications on the spot in accordance with the established procedure. Similar events are held in all regions of our republic.