МУҲОКАМА МАРКАЗИДА ХИЗМАТ ИНТИЗОМИ МАСАЛАЛАРИ БЎЛДИ
Ходимларнинг хизмат интизомини янада мустаҳкамлаш, улар орасида ҳуқуқбузарликлар содир этилишининг олдини олиш ва уларнинг ҳуқуқий саводхонлигини ошириш мақсадида Миллий гвардия Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари иштирокида давра суҳбати ташкил этилди. Тадбирда Республика ишчи гуруҳи аъзолари, вилоят Дин ишлари бўйича қўмита вакиллари, Фарғона ҳарбий прокуратураси масъуллари ҳамда ҳамкорликдаги ташкилотлар иштирок этди.
Тадбирда сўзга чиққанлар томонидан ҳуқуқбузарликларга қарши курашиш, коррупцион ҳолатларнинг олдини олиш ҳамда виртуал оламда авж олаётган таваккалчиликка асосланган турли ўйинларнинг аянчли якуни ҳақидаги долзарб мавзулар борасида сўз борди. Шахсий таркиб орасидаги муаммоларни ўрганиш, уларни эрта аниқлаш ҳамда бартараф этиш мақсадида масъулларга зарурий кўрсатмалар ҳам берилди.
2023 йил давомида йўл қўйилган камчиликлар, хизмат интизоми ва қонунчилик бузилиш ҳолатлари аниқ мисоллар билан кўрсатиб ўтилди.
Шунингдек, радикаллашув, дин ва давлат муносабатлари ҳақида ҳам атрофлича сўз бориб, хизмат самарадорлигини янада ошириш лозимлиги қайд этилди.

ОБСУЖДЕНЫ ВОПРОСЫ ПОДДЕРЖАНИЯ СЛУЖЕБНОЙ ДИСЦИПЛИНЫ
В Управлении «Охраны» Национальной гвардии Ферганской области организован «круглый стол» с целью поддержания служебной дисциплины, пресечения преступлений среди сотрудников и повышения их правовой грамотности. В мероприятии приняли участие республиканская рабочая группа, представители областного комитета по делам религии, сотрудники Ферганской военной прокуратуры и сотрудничающих организаций.
Выступившие с речью обсудили актуальные вопросы, такие как пресечение нарушений законности, случаи коррупции и участия в различных азартных играх, стремительно развивающихся в сети Интернет. Кроме того, даны необходимые поручения по изучению проблем личного состава, их раннему выявлению и устранению.
На конкретных примерах изучены недостатки, случаи нарушений служебной дисциплины и законности в течение 2023 года.
В завершение мероприятия сотрудники проинформированы о таких понятиях, как радикализм, взаимодействие религии и государства.