ХОДИМЛАР ҲАМДА УЛАРНИНГ ОИЛА АЪЗОЛАРИ УЧУН САЙЁР ҚАБУЛ ТАШКИЛЛАШТИРИЛДИ
Хоразм вилоятида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар сафларида хизмат қилиб келаётган ходимлар ва уларнинг оила аъзолари учун Урганч шаҳар "Ишга марҳамат" мономарказида Хоразм вилояти Камбағалликни қисқартириш ва бандлик бош бошқармаси билан ҳамкорликда сайёр қабул ва бўш иш ўринлари меҳнат ярмаркаси ўтказилди.
Тадбирда Хоразм вилояти "Қўриқлаш бошқармаси ва бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимларининг оила аъзолари иштирок этди. Тадбир давомида уларнинг ижтимоий ҳимоясига доир қонунчилик моҳияти юзасидан тушунтиришлар берилиб, иштирокчиларнинг мурожаатларини ижобий ҳал қилиш бўйича манзилли чора-тадбирлар белгилаб олинди. Шунингдек, соҳалар кесимида хар бир ташриф буюрган фуқароларнинг мурожаатлари тингланиб, масъуллар томонидан назоратга олинди.
Сайёр қабул жараёнида 36 та мурожаат тингланиб, мурожаатларни 5 таси жойида ҳал қилинган бўлса, 17 таси ваколатли идораларга юборилди, 14 тасига эса тушунтиришлар берилди. Шунингдек, 11 нафар иш билан банд бўлмаган фуқароларга ишга жойлашишлари учун йўлланмалар берилди.

ОРГАНИЗОВАН ВЫЕЗДНОЙ ПРИЕМ ДЛЯ СОТРУДНИКОВ И ИХ СЕМЕЙ
В моноцентре «Ишга Мархамат» города Ургенча совместно с Главным управлением занятости и сокращения бедности Хорезмской области организован выездной прием и ярмарка вакансий для сотрудников правоохранительных органов и их семей.
В мероприятии приняли участие также и сотрудники Управления «Охраны» Хорезмской области. В ходе выездного приема специалисты рассказали о сути и содержании законодательства о социальной защите сотрудников и их семей, а также определили адресные меры по рассмотрению обращений участников и решению их проблем. После этого должностные лица выслушали обращения каждого участника.
На приеме рассмотрено 36 обращений, 5 из которых нашли решение на месте, 17 – направлены в соответствующие ведомства для дальнейшего рассмотрения, по 14 обращениям даны разъяснения. Кроме того, 11 безработным гражданам выданы направления для их дальнейшего трудоустройства.