ХОДИМЛАР ҲАМДА УЛАРНИНГ ОИЛА АЪЗОЛАРИ УЧУН САЙЁР ҚАБУЛ ТАШКИЛЛАШТИРИЛДИ
Хоразм вилоятида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар сафларида хизмат қилиб келаётган ходимлар ва уларнинг оила аъзолари учун Урганч шаҳар "Ишга марҳамат" мономарказида Хоразм вилояти Камбағалликни қисқартириш ва бандлик бош бошқармаси билан ҳамкорликда сайёр қабул ва бўш иш ўринлари меҳнат ярмаркаси ўтказилди.
Тадбирда Хоразм вилояти "Қўриқлаш бошқармаси ва бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимларининг оила аъзолари иштирок этди. Тадбир давомида уларнинг ижтимоий ҳимоясига доир қонунчилик моҳияти юзасидан тушунтиришлар берилиб, иштирокчиларнинг мурожаатларини ижобий ҳал қилиш бўйича манзилли чора-тадбирлар белгилаб олинди. Шунингдек, соҳалар кесимида хар бир ташриф буюрган фуқароларнинг мурожаатлари тингланиб, масъуллар томонидан назоратга олинди.
Сайёр қабул жараёнида 36 та мурожаат тингланиб, мурожаатларни 5 таси жойида ҳал қилинган бўлса, 17 таси ваколатли идораларга юборилди, 14 тасига эса тушунтиришлар берилди. Шунингдек, 11 нафар иш билан банд бўлмаган фуқароларга ишга жойлашишлари учун йўлланмалар берилди.

AN ON-SITE RECEPTION HAS BEEN ORGANIZED FOR EMPLOYEES AND THEIR FAMILIES
In the "Ishga Marhamat" monocenter in Urgench city, together with the Main Department of Employment and Poverty Reduction of Khorezm region, an exit reception and a job fair for law enforcement officers and their families were organized.
The event was also attended by employees of the Directorate of "Protection" of Khorezm region. During the event, experts spoke about the essence and content of legislation on the social protection of employees and their families, and also identified targeted measures to address the appeals of participants and solve their problems. After that, the officials listened to the appeals of each participant.
During the on–site reception, 36 appeals were considered, 5 of which found a solution on the spot, 17 were sent to the relevant departments for further consideration, explanations were given for 14 appeals. In addition, 11 unemployed citizens have been given directions for their further employment.