9 МАЙ – ХОТИРА ВА ҚАДРЛАШ КУНИ БАЙРАМИ МУНОСАБАТИ БИЛАН ВАТАНПАРВАРЛИК ТАДБИРИ ЎТКАЗИЛДИ
Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармаси ҳамда "Қўриқлаш" бошқармаси томонидан Пахтаобод туманидаги 19 сонли умумтаълим мактабида ўқувчи ёшлар иштирокида “Халқ ва армия – бир тану, бир жон!” шиори остида ватанпарварлик тадбири ташкил этилди.
Тадбирда ўқувчи ёшларга ҳарбий анжом-аслаҳалар кўргазмаси ташкил этилиб, Тигр лақабли хизмат итининг қизиқарли чиқишлари намойиш этилди.
Шунингдек, тадбир доирасида ўқувчи ёшлар учун камондан отиш бўйича маҳорат дарслари ўтказилди ҳамда Миллий гвардия ходимлари томонидан қўл жанги спорт тури бўйича кўргазмали чиқишлари намойиш этилди.
Тадбирдан кўзланган мақсад – ўқувчи ёшларни ҳарбий касбга йўналтириш ҳамда ватанпарварлик сифатларини оширишдан иборат.

ПО СЛУЧАЮ ДНЯ ПАМЯТИ И ПОЧЕСТЕЙ ОРГАНИЗОВАНО ПАТРИОТИЧЕСКОЕ МЕРОПРИЯТИЕ
По инициативе Управления Национальной гвардии по Андижанской области и Управления «Охраны» организовано военно-патриотическое мероприятие под лозунгом «Народ и армия – одно тело, одна душа!» для учащихся общеобразовательной школы № 19 Пахтаабадского района.
На мероприятии для школьников была организована выставка военной техники и специальных средств, используемых сотрудниками Национальной гвардии, а также представлено вниманию выступление служебной собаки по кличке Тигр.
Кроме того, в рамках мероприятия проведены и мастер-классы по стрельбе из лука, организованы демонстрационные выступления военнослужащих и сотрудников.
Цель подобных мероприятий – знакомство молодежи с профессией военного, укрепление в их сердцах чувств патриотизма и сопричастности судьбе родины.