9 МАЙ – ХОТИРА ВА ҚАДРЛАШ КУНИ БАЙРАМИ МУНОСАБАТИ БИЛАН ВАТАНПАРВАРЛИК ТАДБИРИ ЎТКАЗИЛДИ
Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармаси ҳамда "Қўриқлаш" бошқармаси томонидан Пахтаобод туманидаги 19 сонли умумтаълим мактабида ўқувчи ёшлар иштирокида “Халқ ва армия – бир тану, бир жон!” шиори остида ватанпарварлик тадбири ташкил этилди.
Тадбирда ўқувчи ёшларга ҳарбий анжом-аслаҳалар кўргазмаси ташкил этилиб, Тигр лақабли хизмат итининг қизиқарли чиқишлари намойиш этилди.
Шунингдек, тадбир доирасида ўқувчи ёшлар учун камондан отиш бўйича маҳорат дарслари ўтказилди ҳамда Миллий гвардия ходимлари томонидан қўл жанги спорт тури бўйича кўргазмали чиқишлари намойиш этилди.
Тадбирдан кўзланган мақсад – ўқувчи ёшларни ҳарбий касбга йўналтириш ҳамда ватанпарварлик сифатларини оширишдан иборат.

A PATRIOTIC EVENT WAS ORGANIZED ON THE OCCASION OF THE DAY OF REMEMBRANCE AND HONORS
On the initiative of the National Guard Department for Andijan region and the Directorate of "Protection", a military-patriotic event was organized under the slogan "The people and the army are one body, one soul!" for pupils of secondary school № 19 of Pakhtaabad district.
At the event, an exhibition of military equipment and special equipment used by National Guard personnel was organized for schoolchildren, as well as a performance by a service dog named Tiger.
In addition, archery workshops were held within the framework of the event, demonstration performances of military personnel and employees were organized.
The purpose of such events is to introduce young people to the military profession, strengthen feelings of patriotism and belonging to the fate of the motherland in their hearts.