ҚУШ УЯСИДА КЎРГАНИНИ ҚИЛАДИ
Жорий йилнинг 12 март куни Чилонзор туманида жойлашган 200-мактаб директори ва инспектор-психологи томонидан мактаб ўқувчилари таҳлил қилиниб, сурункали равишда дарс қолдираётган ҳамда тартиб интизоми яхши бўлмаган ўқувчилардан бирининг отаси фуқаро М.Э. суҳбатга чақиртирилган.
Суҳбат мобайнида мактаб директори ва инспектор-психолог, фуқаро М.Э.га фарзандининг дарсга келмаётганининг сабабларини сўраб, дарсда ўзини тутиши ҳам ўзгариб қолганлиги тўғрисида маълумот берилиб биргаликда шуғулланиш зарурлиги тушунтирилган. Фуқаро М.Э эса ўғлининг ҳатти-ҳаракатларидан жаҳли чиқиб, мактаб маъмурияти билан ҳамкорликда ишлаш ўрнига аксинча уларга айбни ағдариб, жанжал кўтарган.
“Ташвиш” хабари орқали соат 10.17 лар чамаси етиб келган "Қўриқлаш" бўлими тезкор ҳаракатланувчи гуруҳи томонидан фуқаро М.Э. ни туман ИИБга олиб борилган ва унга нисбатан ЎзР МЖтКнинг 47-моддаси бўйича баённома расмийлаштирилган.

A BIRD DOES WHAT IT SEES IN A BIRDʼS NEST
On March 12 of this year, the principal and the inspector-psychologist of school № 200 of Chilanzar district of the capital analyzed the attendance and academic performance of students, as a result of which they invited citizen M.E., the father of one of the pupils who regularly skip classes and violate discipline, to a conversation.
During the conversation, the school principal and the psychologist inspector asked about the reasons for the childʼs absence from lessons, and also reported on the change in the pupilʼs behavior and informed his father about the need to work together. However, citizen M.E. was only outraged by the current situation and instead of cooperating, he accused the school administration, starting a scandal.
The staff of the rapid response group, who arrived at the school at about 10:17 on the basis of an alarm signal, took citizen M.E. to the district Department of Internal Affairs and drew up a protocol against the man in accordance with article 47 of the Code of the Republic of Uzbekistan on Administrative Responsibility.