ҚУШ УЯСИДА КЎРГАНИНИ ҚИЛАДИ
Жорий йилнинг 12 март куни Чилонзор туманида жойлашган 200-мактаб директори ва инспектор-психологи томонидан мактаб ўқувчилари таҳлил қилиниб, сурункали равишда дарс қолдираётган ҳамда тартиб интизоми яхши бўлмаган ўқувчилардан бирининг отаси фуқаро М.Э. суҳбатга чақиртирилган.
Суҳбат мобайнида мактаб директори ва инспектор-психолог, фуқаро М.Э.га фарзандининг дарсга келмаётганининг сабабларини сўраб, дарсда ўзини тутиши ҳам ўзгариб қолганлиги тўғрисида маълумот берилиб биргаликда шуғулланиш зарурлиги тушунтирилган. Фуқаро М.Э эса ўғлининг ҳатти-ҳаракатларидан жаҳли чиқиб, мактаб маъмурияти билан ҳамкорликда ишлаш ўрнига аксинча уларга айбни ағдариб, жанжал кўтарган.
“Ташвиш” хабари орқали соат 10.17 лар чамаси етиб келган "Қўриқлаш" бўлими тезкор ҳаракатланувчи гуруҳи томонидан фуқаро М.Э. ни туман ИИБга олиб борилган ва унга нисбатан ЎзР МЖтКнинг 47-моддаси бўйича баённома расмийлаштирилган.

ПТИЦА ДЕЛАЕТ ТО, ЧТО ВИДИТ В ПТИЧЬЕМ ГНЕЗДЕ
12 марта текущего года директор и инспектор-психолог школы № 200 Чиланзарского района столицы проанализировали посещаемость и успеваемость учащихся, в результате чего пригласили на беседу гражданина М.Э., отца одного из учеников, регулярно прогуливающих уроки и нарушающих дисциплину.
В ходе беседы директор школы и инспектор-психолог спросили о причинах отсутствия ребенка на уроках и сообщили об изменении поведения ученика, после чего осведомили его отца о необходимости проведения совместной работы. Однако гражданина М.Э. сложившаяся ситуация лишь возмутила и вместо сотрудничества он обвинил администрацию школы, затеяв скандал.
Сотрудники группы быстрого реагирования отдела «Охраны», прибывшие в школу около 10:17 на основе сигнала тревоги, доставили гражданина М.Э. в районный ОВД и составили в отношении мужчины протокол в соответствии со статьей 47 Кодекса Республики Узбекистан об административной ответственности.