ВАТАНГА ХИЗМАТ ҚИЛИШ ШАРАФЛИ БУРЧ!
Бугунги кунда ўсиб келаётган ёш авлодни ватанпарварлик рухида тарбиялаш галдаги устувор вазифалардан бири саналади. Айни шу мақсадда Миллий гвардия Хоразм вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ташаббуси билан Хива шаҳридаги Огаҳий ижод мактабида “Ватанга хизмат қилиш – шарафли бурч” шиори остида ватанпарварлик тадбирлари ўтказилди. Тадбирнинг дастлабки қисмида бошқарма психолог-мутахассислари томонидан ўқувчиларда диққат ва иродавий сифатларни шакллантириш ҳамда келгусида касб танлашда аҳамият қаратиш лозим жиҳатларни шакллантириш мақсадида психологик методлардан фойдаланган тарзда тренинг машғулотлари ҳамда ҳарбий хизматчилар томонидан соҳага тегишли махсус воситаларнинг кўргазмаси намойиш этилди.
Тадбирнинг бадиий қисмида эса ўқувчилар томонидан ватанни мадҳ этувчи шеър ва қўшиқлар ҳамда саҳна кўринишлари ижро этилди. Бу каби тадбирлар ўқувчиларнинг дарсдан бўш вақтларини мазмунли ўтказиш билан бир қаторда ватанпарвар ёшларимиз сафини янада кенгайтиришга хизмат қилади десак муболаға қилмаган бўламиз.
Ўтказилган тадбирлар давомида ижобий натижаларга эришган ўқувчилар "Қўриқлаш" бошқармасининг ташаккурномалари билан тақдирландилар.

СЛУЖИТЬ РОДИНЕ – СВЯЩЕННЫЙ ДОЛГ!
Воспитание молодого поколения в духе патриотизма – одна из приоритетных задач. С этой целью по инициативе Управления «Охраны» Национальной гвардии Хорезмской области в творческой школе имени Агахи города Хивы организованы патриотические мероприятия под лозунгом «Служить Родине – священный долг!». В рамках мероприятия психологи-специалисты Управления «Охраны» провели тренинги с использованием психологических методов для формирования внимания и волевых качеств у молодежи. Кроме того, рассказали, как не ошибиться в выборе будущей профессии. После этого вниманию учащихся представили выставку специальных средств, используемых сотрудниками службы «Охрана».
В свою очередь, ученики творческой школы зачитали стихотворения и исполнили песни, восхваляющие Родину, а также представили сценические выступления. Не будет преувеличением сказать, что подобные мероприятия служат расширению рядов нашей патриотически настроенной молодежи, а также организации содержательного досуга.
В завершение мероприятия активные участники награждены благодарственными письмами от руководства Управления «Охраны».