ВАТАНГА ХИЗМАТ ҚИЛИШ ШАРАФЛИ БУРЧ!
Бугунги кунда ўсиб келаётган ёш авлодни ватанпарварлик рухида тарбиялаш галдаги устувор вазифалардан бири саналади. Айни шу мақсадда Миллий гвардия Хоразм вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ташаббуси билан Хива шаҳридаги Огаҳий ижод мактабида “Ватанга хизмат қилиш – шарафли бурч” шиори остида ватанпарварлик тадбирлари ўтказилди. Тадбирнинг дастлабки қисмида бошқарма психолог-мутахассислари томонидан ўқувчиларда диққат ва иродавий сифатларни шакллантириш ҳамда келгусида касб танлашда аҳамият қаратиш лозим жиҳатларни шакллантириш мақсадида психологик методлардан фойдаланган тарзда тренинг машғулотлари ҳамда ҳарбий хизматчилар томонидан соҳага тегишли махсус воситаларнинг кўргазмаси намойиш этилди.
Тадбирнинг бадиий қисмида эса ўқувчилар томонидан ватанни мадҳ этувчи шеър ва қўшиқлар ҳамда саҳна кўринишлари ижро этилди. Бу каби тадбирлар ўқувчиларнинг дарсдан бўш вақтларини мазмунли ўтказиш билан бир қаторда ватанпарвар ёшларимиз сафини янада кенгайтиришга хизмат қилади десак муболаға қилмаган бўламиз.
Ўтказилган тадбирлар давомида ижобий натижаларга эришган ўқувчилар "Қўриқлаш" бошқармасининг ташаккурномалари билан тақдирландилар.

IT IS A SACRED DUTY TO SERVE THE MOTHERLAND!
Educating the younger generation in the spirit of patriotism is one of the priorities. To this end, at the initiative of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Khorezm region, patriotic events were organized at the Agakhi Creative School in Khiva city under the slogan "Serving the Motherland is a sacred duty!". Within the framework of the event, psychologists-specialists of the Directorate of "Protection" conducted trainings using psychological methods to form attention and volitional qualities among young people. In addition, they told how not to make a mistake in choosing a future profession. After that, the students were presented with an exhibition of special tools used by employees of the "Protection" service.
In turn, the pupils of the creative school read poems and sang songs praising the Motherland, as well as presented stage performances. It would not be an exaggeration to say that such events serve to expand the ranks of our patriotic youth, as well as to organize meaningful leisure activities.
At the end of the event, active participants were awarded letters of thanks from the management of the Directorate of "Protection".