СПОРТНИНГ МИНИ-ФУТБОЛ ТУРИ БЎЙИЧА МИЛЛИЙ ГВАРДИЯ АНДИЖОН ВИЛОЯТИ "ҚЎРИҚЛАШ" БОШҚАРМАСИ БОШЛИҒИ БИРИНЧИЛИГИ ЎТКАЗИЛДИ
Жамиятимизда соғлом турмуш тарзини шакллантириш, аҳолининг, айниқса ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари ходимларини жисмоний тарбия ва оммавий спорт билан мунтазам шуғулланиши учун замон талабларига мос шарт-шароитлар яратиш учун кенг кўламли ислоҳотлар амалга оширилмоқда.
Жумладан, 9 май – Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан спортнинг мини-футбол тури бўйича Миллий гвардия Андижон вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси бошлиғи биринчилиги ўтказилди.
Ўтказилган мусобақада "Қўриқлаш" бошқармасининг шаҳар ва туман бўлимларидан 17 жамоа ҳамда Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармасининг жамоалари иштирок этдилар. Шиддатли ва муросасиз баҳсларга бой бўлган беллашувлар барча жамоаларни енгиб, ўз маҳоратини кўрсатган терма жамоалар финал босқичида куч синашишди. Ҳар бир баҳслар тажрибали ҳакамлар томонидан одилона бошқариб борилди.
Ўтказилган қизғин баҳсларга кўра 3 ўринни Марҳамат туман "Қўриқлаш" бўлими, 2 ўринни Миллий гвардия ҳамда фахрли 1 ўринни Асака туман "Қўриқлаш" бўлими жамоалари қўлга киритди. Мусобақани очиб берган вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси бошлиғи ўзининг самимий тилакларни билдириб, жамоаларга диплом, медаль, қимматбаҳо совғалар ҳамда биринчилик кубогини тантанали топширди.

A MINI-FOOTBALL COMPETITION WAS HELD FOR THE CHAMPIONSHIP OF THE HEAD OF THE DIRECTORATE OF "PROTECTION" OF THE NATIONAL GUARD OF ANDIJAN REGION
Large-scale reforms are being implemented in our country to promote a healthy lifestyle of the population, especially law enforcement officers, as well as the promotion of regular physical education and mass sports.
In particular, on the occasion of May 9, the Day of Remembrance and Honors, a mini–football competition was held for the championship of the head of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Andijan region.
17 teams from among the employees of the city and district departments of the "Protection", as well as the teams of the National Guard Department for Andijan region, took part. In competitions full of spectacular and intense moments, absolutely every team demonstrated incredible zeal to win. The game was watched and fairly evaluated by experienced referees.
According to the results of the competition, the 3rd place was taken by the department of "Protection" of Marhamat district, the 2nd place was taken by the National Guard team. The honorable 1st place was won by the team of the department of "Protection" of Asaka district. The head of the regional directorate solemnly presented the teams with diplomas, medals, valuable gifts and the championship cup.