Хоразм вилоятидаги куч тузилмалари ҳарбий хизматчилари ва ходимлари ўртасида “Темур тузуклари билимдони” номли маънавий-маърифий кўрик-танлов ўтказилди
Юртимиз тарихида ўчмас из қолдирган буюк саркарда, донишманд давлат арбоби Амир Темур таваллудининг 689-йиллиги муносабати билан Хоразм вилоятидаги куч тузилмалари ҳарбий хизматчилари ва ходимлари ўртасида “Темур тузуклари билимдони" номли маънавий-маърифий кўрик-танлов ўтказилди
Ёшлар иттифоқи Хоразм вилояти кенгаши томонидан ташкил этилган ушбу танловда Қўриқлаш бошқармаси жамоаси юксак фаоллик, чуқур билим ва юқори интизом намоён этиб, фахрий 2 ўринни қўлга киритди. Бу ютуқ – нафақат жамоанинг саъй-ҳаракатлар самараси, балки Амир Темур қолдирган бой маънавий меросга бўлган чуқур ҳурмат ва садоқатнинг ифодасидир.
Танловнинг асосий мақсади — Соҳибқироннинг давлат бошқаруви, адолатпарварлик ва ҳарбий санъатга оид беқиёс меросини янада кенг тарғиб этиш, шу орқали ходимларда ватанпарварлик руҳини юксалтиришдан иборатдир.
Буюк Темурийлар давлати асосчиси — Амир Темурнинг тузуклари орқали давлат бошқарувида адолат, ватанпарварлик, интизом ва фидокорлик каби абадий қадриятлар ёш авлод қалбига сингиб бориши шубҳасиз. Ана шундай тадбирлар орқали миллий ғурур, тарихий хотира ва маънавий бойликларимизни янада юксалтиришга хизмат қилинаётгани қувонарлидир.

A review competition "Expert in the Temurʼs codes" was held among military personnel and law enforcement officers of Khorezm region
In connection with the 689th anniversary of the birth of the great commander and wise statesman Amir Temur, who left an indelible mark in the history of our country, a spiritual and educational review competition "Expert in the Temurʼs codes" was held among the military and law enforcement personnel of Khorezm region.
In the competition organized by Khorezm Regional Council of the Youth Union, the Directorate of Protection team demonstrated high activity, deep knowledge and high discipline, taking pride of place. This achievement is not only the result of the teamʼs efforts, but also an expression of deep respect and dedication to the rich spiritual legacy left by Amir Temur.
The main goal of the competition is to further promote Sahibkiranʼs invaluable legacy in the fields of public administration, justice and the art of war, thereby enhancing the spirit of patriotism among the staff.
The Temurʼs codes, the founder of the Great Temurid state, undoubtedly instill in the younger generation such eternal values as justice, patriotism, discipline and dedication in public administration. It is encouraging that such events contribute to the further enhancement of national pride, historical memory and spiritual wealth.