Хизмат ва ижро интизомини мустаҳкамлаш масалалари муҳокама қилинди
Сурхондарё вилояти Қўриқлаш хизматида қонунчилик ва хизмат интизомини мустаҳкамлаш, шахсий таркиб масъулиятини янада ошириш ҳамда хизмат фаолияти самарадорлигини таъминлаш мақсадида навбатдаги йиғилиш бўлиб ўтди.
Видеоселектор тарзида ташкил этилган учрашувда вилоят ИИБ ҳамда Қўриқлаш хизмати раҳбарияти иштирок этиб, ҳар бир ходим хизмат вазифаларини виждонан бажариши, ички тартиб-қоидаларга қатъий амал қилиши зарурлиги таъкидланди. Ўтган йилда хизмат давомида йўл қўйилган камчиликлар, уларнинг сабаблари атрофлича таҳлил қилиниб, келгусида салбий ҳолатларга йўл қўймаслик, маънавий-маърифий ҳамда тарбиявий ишларни жадаллаштириш, назоратни кучайтириш юзасидан масъул раҳбарга тегишли вазифалар юклатилди.
Таъкидланганидек, хизмат интизоми — Қўриқлаш хизмати фаолиятининг асосий мезонларидан бири бўлиб, ҳар бир ходимдан юқори даражадаги масъулият, ҳушёрлик ва фидойиликни талаб қилади. Шу муносабат билан шахсий таркиб ўртасида интизомий талабларни кучайтириш, профилактик тушунтириш ишларини мунтазам олиб бориш зарурлиги қайд этилди.
Йиғилиш якунида мазкур йўналишда аниқ вазифалар белгиланиб, йўл қўйилган қоидабузарликларга нисбатан тегишли чоралар кўриш, шу билан бирга намунавий хизмат кўрсатаётган ходимларни рағбатлантириш бўйича кўрсатмалар берилди.

Issues of strengthening official and executive discipline were discussed
The Protection Service of Surkhandarya region held a regular meeting dedicated to strengthening the rule of law and official discipline, increasing the responsibility of personnel and ensuring the effectiveness of the service.
The event was held in the format of a videoconference with the participation of the leadership of the regional Department of Internal Affairs and the Protection Service. During the discussion, the need for each employee to perform their official duties in good faith and strictly comply with internal regulations was emphasized.
The meeting participants conducted a comprehensive analysis of the shortcomings identified in the work of the service over the past year and identified their causes. Based on the results of the analysis, responsible managers are tasked with preventing negative situations in the future, work has been intensified in the spiritual, educational and educational areas, and steps have been outlined to strengthen control over the performance of official duties.
During the discussion, it was emphasized that service discipline is one of the key criteria for the effectiveness of the security service. It requires a high level of responsibility, constant vigilance and professional dedication from each employee. In this regard, it was decided to tighten disciplinary requirements for personnel and establish regular preventive explanatory work.
Following the meeting, a list of specific tasks in the field of discipline strengthening was approved. In addition, instructions were given on taking measures against employees who committed violations, as well as on encouraging employees who demonstrate exemplary performance of official duties.