Наманган ҳамда Андижон вилоятлари Қўриқлаш хизматлар раҳбариятлари томонидан оталиққа олинган ёшлар ҳамда пробация ҳисобида турувчи шахслар билан навбатдаги учрашувлар ўтказилди
Наманган, Андижон ҳамда Хоразм вилоятлари Қўриқлаш хизматлар раҳбариятлари томонидан оталиққа олинган ёшлар ҳамда пробация ҳисобида турувчи шахслар билан навбатдаги учрашувлар ўтказилди. Учрашувлар давомида очиқ мулоқот олиб борилиб, уларнинг кундалик ҳаёти, ўқиши ва меҳнат фаолиятида учраётган муаммо ва камчиликлар атрофлича ўрганилди. Шунингдек, таклиф ва ташаббуслари тингланиб, уларни қўллаб-қувватлаш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
"Маҳалла еттилиги" билан ҳамкорликда ёшларнинг муаммоларини бартараф этиш, уларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш, бандлигини таъминлаш ҳамда бўш вақтини мазмунли ташкил этиш юзасидан фикр алмашилди. Ҳар бир мурожаат бўйича аниқ ечим ва амалий чора-тадбирлар белгилаб олинди.
Бундай учрашувлар ёшларни қўллаб-қувватлаш, уларни соғлом ва фаол ҳаётга йўналтириш, ҳуқуқбузарликларнинг олдини олишда муҳим аҳамият касб этади. Келгусида ҳам мазкур йўналишдаги ишлар изчил давом эттирилиши таъкидланди.

Руководство служб охраны Наманганской и Андижанской областей провело очередные встречи с молодёжью, находящейся под опекой, и лицами, состоящими на учёте пробации
Руководство служб охраны Наманганской, Андижанской и Хорезмской областей провело очередные встречи с молодёжью, находящейся под опекой, и лицами, состоящими на учёте пробации.
В ходе мероприятий состоялся открытый диалог. Участники всесторонне обсудили проблемы и трудности, с которыми сталкиваются молодые люди в повседневной жизни, учёбе и трудовой деятельности. Были выслушаны их предложения и инициативы, детально рассмотрены вопросы социальной поддержки.
Особое внимание уделили взаимодействию с «махаллинской семёркой». Совместно прорабатывались пути устранения проблем молодёжи, оказания ей социальной поддержки, обеспечения занятости и содержательной организации свободного времени. По каждому поступившему обращению были определены конкретные решения и практические меры.
Такие встречи имеют важное значение для поддержки молодёжи, ориентации её на здоровый и активный образ жизни, а также профилактики правонарушений. Было отмечено, что работа в данном направлении будет последовательно продолжена.