Ходимларнинг маънавий дунёқарашини юксалтириш, уларда миллий тарих ва бой маданий меросимизга нисбатан ҳурмат ва эътиборни кучайтириш мақсадида маънавий-маърифий ташриф ва саёҳатлар ташкил этилмоқда
Ходимларнинг маънавий дунёқарашини юксалтириш, уларда миллий тарих ва бой маданий меросимизга нисбатан ҳурмат ва эътиборни кучайтириш мақсадида маънавий-маърифий ташриф ва саёҳатлар ташкил этилмоқда.
Жумладан, Фарғона вилояти Қўриқлаш хизмати ходимлари учун Фарғона тарихи давлат музейига ташриф ўтказилган бўлиб, у ерда юртимизнинг кўп асрлик тарихи, ноёб маданий мероси ҳамда водийнинг ўзига хос цивилизацияси ҳақида кенг ва батафсил маълумотларга эга бўлишди. Музей экспозицияларида намойиш этилган тарихий ашёлар, нодир ҳужжатлар ва халқ амалий санъати намуналари иштирокчиларда катта қизиқиш уйғотиб, унутилмас таассурот қолдирди.
Шу билан бирга, Қорақалпоғистон Республикаси Қўриқлаш хизмати ходимлари Мўйнақ экология музейига ташриф буюриб, музей экспонатлари ва картиналари билан танишиб борди. Мазкур тадбир давомида мутахассислар томонидан бугунги кунда музейдаги Мўйнақ экологияси билан боғлиқ бўлган барча турдаги буюмлар, техника ва расмлар, эски даврда Орол денгизида аҳолининг бойликларни ушлаб, ҳаёт кечирганлиги тўғрисида ҳам ўзларига кўплаб маълумотлар олишди.

Educational visits and sightseeing trips are organized for the spiritual development of employees, strengthening respect for national history and preserving cultural heritage
Educational visits and sightseeing trips are organized for the spiritual development of employees, strengthening respect for national history and preserving cultural heritage.
So, employees of the Protection Service of Ferghana region visited the State Museum of the History of Ferghana. During the tour, they got acquainted with the centuries-old history of our country, learned about the original civilization and the unique cultural heritage of the Fergana Valley. The visitors were particularly interested in historical artifacts, rare documents and samples of folk applied art presented in museum exhibitions. The tour left vivid and memorable impressions for the participants.
Employees of the Protection Service of the Republic of Karakalpakstan made a trip to the Muynak Ecological Museum. In the process of familiarizing themselves with the exposition, they studied a variety of exhibits and artworks. The participants received valuable information about the current ecological state of the region, as well as about the historical heritage of the Aral Sea, in particular, about how the local population used natural resources and farmed in the area in ancient times.